W maju 2015 roku otwarto Leśny Szlak Powiatu Ełckiego - trasę MTB.

Początek szlaku wiedzie wzdłuż drogi Ełk-Wiśniowo Ełckie (droga do magazynów Składnicy), następnie biegnie przy szkółce leśnej, zmierza duktami leśnymi do przejazdu kolejowego na wysokości Jeziora Tatarskiego, który przejeżdżamy po prawej stronie i widzimy Jezioro Tatarskie. Zjeżdżamy do drogi łączącej szlak zielony Prostki-Ełk, następnie po prawej stronie mijamy Górę Tatarską po czym wjeżdżamy w prawo w ścieżki leśne gdzie po trasie znajdują się liczne podjazdy, zjazdy, przejazdy przez strumyk, zjazd do Jeziora Tatarskiego, jazda jego brzegiem. Następnie podążamy wzdłuż torów kolejowych w kierunku Ełku odbijamy w lewo ponownie w las zmierzając do zjazdu z Góry Tatarskiej po czym skręcamy w prawo i po ok. 15 km szlak się kończy.

Na trasie umieszczone są liczne znaki kierunkowe oraz informujące o niebezpieczeństwie jak również wspomniane tablice informacyjne.

Smocze Łodzie – impreza rekreacyjno-sportowa, nagrodzona certyfikatem Warmia i Mazury, który nadaje się flagowym wydarzeniom, spełniającym najwyższy standard i wyróżniającym się wysoką jakością produktom województwa warmińsko-mazurskiego.

Już po raz VI odbyły się wyścigi łodzi wikingowych na Jeziorze Ełckim. W tym roku organizatorzy przygotowali szeroką ofertę dla całych rodzin, nie tylko związaną z łodziami.

Udostępniony został bezpłatny dmuchany zamek dla dzieci oraz darmowy wstęp do parku linowego. Organizatorzy zapewnili również bezpłatne animacje rodzinne i gry: kolorowy kącik dla najmłodszych, szczudlarze, ogromne bańki i kolorowy teatralny prowadzący, pan Kuglarz, duże gry podłogowe (twister, memory, zwycięska czwórka, kolko krzyżyk, warcaby), stoisko konstruktorskie, wyścigi ślimaków, stoisko twórcze, stoisko cyrkowe, balonowe cuda – tworzenie zwierzątek z balonów.

W programie był ponadto: pokaz pieczenia sękacza, pracownia rękodzieła i dekoracji , stoiska z serami i wiejskim chlebem, pokazy rzeźbiarstwa, lody, koktajle ze świeżych owoców, stoiska z watą cukrową, lizakami, balonami helowymi, popcornu, zabawkami, stoisko ze 108 szpitala wojskowego - mierzeniem ciśnienia, cukru, badanie cholesterolu, pokazy bogatej oferty sportów wodnych Międzyszkolnego Ośrodka oraz oferta zajęć muzycznych dla najmłodszych dzieci.

Już w czerwcu kolejna edycja wyścigów łodzi Wikingów.