Kolejny etap modernizacji MOS-u

Umowę na zakup wyposażenia i sprzętu sportowego dla Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku podpisały dziś władze powiatu ełckiego.

Umowa na łączną kwotę pół miliona złotych została podpisana z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które przekaże 400 tysięcy złotych na realizację zadania. Brakujące 100 tysięcy złotych pochodzić będzie ze środków własnych powiatu ełckiego.

Zadanie inwestycyjne będzie zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, tak aby jeszcze przed zimą uczestnicy warsztatów i szkoleń oraz członkowie sekcji sportowych MOS Ełk mogli korzystać z m.in. sauny suchej, sauny na podczerwień, siłowni z sprzętem siłowym i cardio oraz sprzętu treningowego (łodzi wioślarskich i żeglarskich).

W uroczystym podpisaniu umowy oprócz władz powiatu ełckiego na czele ze starostą ełckim Markiem Chojnowskim uczestniczył również Wojciech Kossakowski, poseł na Sejm RP, który reprezentował Jarosława Stawiarskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.