Gruzja w pigułce

Już w sobotę, 10 grudnia, o godz. 19, w Hotelu Rydzewski w Ełku wystąpi gruziński chór Machabela.

Chór na czele, ze znanym w Gruzji, Arsenem Azaladze brał już udział w licznych festiwalach we Francji i w różnych miastach Korsyki (Francja – Lili, Paryż, Sentetien, Leuville; Korsyka - Kalvi, Ajaqsio, Sanflorant, Bastia), a w planach ma kolejne występy na liczących się w Europie i świecie przeglądach. Ponadto chór zaangażowany jest w wiele kulturalnych, charytatywnych oraz edukacyjnych projektów. Członkowie zespołu m.in. udzielają darmowych lekcji gruzińskiego folku dla prawie 600 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Próbkę możliwości chóru można zobaczyć i posłuchać na filmie umieszczonym w załączeniu.

Dodatkową atrakcją, która odbędzie się tuż przed występem chóru, o godz. 18, również w Hotelu Rydzewski, będzie spotkanie z rektorem Uniwersytetu Gori, podczas którego nastąpi prezentacja książki „Gruzińskie opowieści spod zasieków – wojna2008”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ełckiego. Wstęp wolny.

Opublikowano: 02 grudnia 2016 13:46

Filmy: