Sprawdź swoją wiedzę z ekologii

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym pod patronatem starosty ełckiego.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest ochrona przyrody i bioróżnorodność w parkach narodowych Polski. Jej celem jest m.in. dostrzeganie piękna przyrody ojczystej, kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko przyrodnicze w domu rodzinnym, na podwórku, w klasie, szkole i jej okolicy, zaktywizowanie całej społeczności szkolnej oraz rodzin uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska oraz wyrabianie nawyku oszczędnego gospodarowania zasobami naturalnymi.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z terenu gmin: Ełk, Prostki, Kalinowo, Stare Juchy, Wieliczki, Świętajno, Gołdap, Olecko i Kowale Oleckie. Po zakończeniu eliminacji międzyszkolnych uczestnicy będą mogli zwiedzić Starostwo Powiatowe w Ełku i zapoznać się z charakterem pracy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać zgłoszenie listownie, faxem lub e–mailem, zgodnie z wzorem karty zgłoszenia (w załączeniu) do piątku, 31 marca 2017 r., z dopiskiem „XIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny”.

Opublikowano: 15 marca 2017 13:00

Załączniki: