„Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”

Damian Żywno w kategorii szkół podstawowych oraz Julia Studzińska w kategorii szkół gimnazjalnych zostali zwycięzcami XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zinterpretować dwa utwory autorstwa poetów pochodzących z naszego regionu, a następnie zaprezentować je przed jury oraz zgromadzoną publicznością.

Konkurs z cyklu imprez „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” promuje twórczość poetów z naszego regionu, pielęgnuje kulturę języka ojczystego oraz uwrażliwia młodych ludzi na drugiego człowieka.

Laureaci eliminacji wezmą udział w regionalnym etapie konkursu, który odbędzie w Olecku.

Wydarzenie objęte było patronatem honorowym starosty ełckiego Marka Chojnowskiego.

Lista laureatów XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Damian Żywno