Rywalizowali na ergometrach

 (link otworzy duże zdjęcie)

XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego na Ergometrze Wioślarskim odbyły się w zeszłym tygodniu w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku.

Do rywalizacji stanęło około 100 zawodników nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Mimo iż ergometry wioślarskie to bardzo wymagające urządzenia, w dalszym ciągu do zawodów zgłasza się duża liczba chętnych. Oprócz rywalizacji indywidualnej odbyły się również zawody drużynowe.

Mistrzostwa zostały dofinansowane z budżetu powiatu ełckiego.

Lista zwycięzców XII Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego na Ergometrze Wioślarskim:

Indywidualnie dziewczęta:
- I miejsce - Paulina Józefowicz  (WIR IŁAWA) - 1:49,2 s
- II miejsce - Mingalie Urmuleviciute (Favoritas) - 1:51,2 s
- III miejsce - Kalina Perczak (Ełk) - 1:51,7 s

Indywidualnie chłopcy:
- I miejsce - Dawid Seroka (Ełk) - 1:34,3 s
- II miejsce - Kacper Sagan (Iława) - 1:35,2 s
- III miejsce - Arnas Venskunas (Favoritas) - 1:38,4 s

Juniorki młodsze 1000 m:
-
I miejsce - Dovile Rimkute - (Favoritas) - 3:39,7 s
- II miejsce - Lena Gryżewska (Ełk) - 3:54,8 s
- III miejsce - Skaja Rinkeviciute (Favoritas) - 3:56,1 s

Juniorzy młodsi 2000 m:
-
I miejsce - Titas Masanauskas (Favoritas) - 6:38,3 s
- II miejsce - Justas Kuskevicius (Favoritas) - 6:56,9 s
- III miejsce - Mikołaj Wilczyński (Iława) - 7:01,7 s

Juniorki:
-
I miejsce - Migle Venskute (Favoritas) - 7:34,9 s
- II miejsce - Klaudia Pankratiew (Ełk) - 7:47 s
- III miejsce - Magdalena Jackowska (Iława) - 7:49,8 s

Juniorzy:
-
I miejsce - Damian Józefowicz  (Iława) - 6:22,4 s
- II miejsce - Adam Sinocha (Ełk) - 6:28,9 s
- III miejsce - Paweł Pyza (Iława) - 6:32,2 s

Seniorki:
-
I miejsce - Agata Zelepuha (Ełk) - 7:52,9 s
- II miejsce - Renata Jarockaite (Favoritas) - 8:10,5 s

Seniorzy:
-
I miejsce - Povilas Stankunas (Favoritas) - 6:21,4 s
- II miejsce - Łukasz Słocki (Mos 2 Warszawa) - 6:25,1 s
- III miejsce - Patryk Ciećka (Ełk) - 6:58,4 s

Seniorzy waga lekka:
-
I miejsce - Łukasz Zub (Lotto Bydgostia) - 6:27,2 s
- II miejsce - Dovudas Stankunas (Favoritas) - 6:44,6 s
- III miejsce - Jakub Przekopski (Ełk) - 6:45,6 s

Sztafety dziewcząt:
-
I miejsce - UKS MOS EŁK - 7:36,1 s
- II miejsce - RC Favoritas - 7:54,1 s
- III miejsce - WIR Iława - 8:26,5 s

Sztafety chłopców:
-
I miejsce - UKS MOS EŁK - 6:36,5 s
- II miejsce - WIR Iława - 6:56,8 s
- III miejsce - UKS MOS EŁK II - 7:01,5 s

Opublikowano: 15 marca 2017 11:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 126

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-web.pl