Kolejny szlak rowerowy

Wszystkich miłośników rowerów, świeżego powietrza i przyrody serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego „Leśnego Szlaku Powiatu Ełckiego: Ełk – Prostki – Ełk”.

Inauguracja trasy odbędzie się w sobotę, 13 maja. Mieszkańcy Prostek wystartują z plaży gminnej przy rzece Ełk w Prostkach o godz. 11 w kierunku Góry Tatarskiej k. Ełku, gdzie o godz. 12:00 wszyscy uczestnicy wyruszą nowopowstałą trasą. Meta zlokalizowana jest w okolicy zabytkowego kościoła w Ostrymkole. Po zakończonym przejeździe odbędzie się ognisko na plaży gminnej w Prostkach.

Przy wjeździe na szlak została postawiona tablica ze szczegółową informacją o atrakcjach dla turysty. A miejsc ciekawych i wartych poznania nie brakuje, gdyż trasa, która mierzy 9 kilometrów, jest urozmaicona pod względem przyrodniczym.

Ze szlaku mogą korzystać mieszkańcy powiatu ełckiego, a także turyści uprawiający turystykę rowerową i piesze wędrówki. Ciekawą alternatywą mogą być lekcje historii na szlaku lub zajęcia z poznawania środowiska naturalnego oraz kultury regionu.

Rowerzystów po raz kolejny poprowadzi na trasie Cezary Zamana – polski kolarz szosowy, Mistrz Polski 1999 r. oraz zwycięzca Tour de Pologne w 2003 roku, od wielu lat związany z Ełkiem, wyróżniony przez Starostę Ełckiego w 2014 roku Odznaką honorową „Zasłużony dla Powiatu Ełckiego”.

Wyznaczenie szlaku zrealizował Uczniowski Klub Kolarski w Prostkach w trybie pozakonkursowym w ramach Grantów Powiatu Ełckiego.

Opublikowano: 12 maja 2017 11:18