Święto strażaków

Uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się wczoraj, 16 maja. Ełccy strażacy uczcili swoje święto apelem przed komendą przy ulicy Piłsudskiego.

Podczas uroczystości komendant wojewódzki i powiatowy Państwowej Straży Pożarnej wraz z samorządowcami z naszego powiatu wręczyli awanse i odznaczenia wyróżniającym się strażakom. W uroczystości wziął również udział Marek Chojnowski, starosta ełcki, który podziękował strażakom za ich pełną poświęcenia służbę, za to że są w gotowości do pomocy innym 24 godziny na dobę, walcząc z żywiołami i pomagając ofiarom wypadków.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, wtedy właśnie przypada wspomnienie Świętego Floriana - żołnierza i męczennika, od VIII w. uważanego za patrona od ognia, a także od wojny i powodzi.

Opublikowano: 17 maja 2017 10:43