Otwarci czy zamknięci na Innych?

Pytanie to stawiali sobie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku podczas wykładu Michała Olszewskiego na temat „Uchodźcy – sytuacja w Libanie”.

Znany pisarz, dziennikarz, publicysta, redaktor naczelny krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej” spotkał się z młodzieżą w miniony piątek, 2 czerwca, w Muzeum Historycznym w Ełku.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz zdjęć zrobionych w Libanie i zapoznać się z sytuacją żyjących tam uchodźców. Dziennikarz przedstawił na podstawie własnych obserwacji jak to jest z ludźmi, którzy uciekają przed wojną. Michał Olszewski wyjaśnił czym jest dla uchodźców życie na obczyźnie, jakie perspektywy na przyszłość się dla nich rysują, i czy w ogóle mają jakąkolwiek przyszłość.

Spotkanie z Olszewskim było niezwykle interesujące i choć sam temat oraz ukazana rzeczywistość budziły smutek wśród zgromadzonych, to każdy po spotkaniu wyszedł wzbogacony o nowe spojrzenie na sprawę uchodźców.

Opublikowano: 08 czerwca 2017 08:28