VIII Wyścigi Smoczych Łodzi za nami!

Imperium Siły, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku oraz ekipa Hardcross - w takiej kolejności prezentowało się podium VIII Wyścigów Smoczych Łodzi, zarówno w kategorii mieszanej jak i męskiej.

W ubiegłą sobotę, 10 czerwca, już po raz ósmy na Jezioro Ełckie wypłynęły smocze łodzie. W zabawie wzięła udział rekordowa liczba 24 drużyn, w tym 8 w kategorii męskiej.

Uczestników kategorii mieszanej w losowaniu przed wyścigami podzielono na 4 biegi eliminacyjne. Do półfinału przeszli zwycięzcy poszczególnych biegów, a także ekipy z drugich miejsc, natomiast z biegów półfinałowych do finału awansowały cztery załogi. I tak Imperium Siły (ekipa mieszana) zajęła pierwsze miejsce, w pokonanym polu pozostawiając drużynę Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku z Gwiazdami, Hardcrossu oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku.

W kategorii męskiej rywalizacja podzielona była na dwa biegi półfinałowe oraz jeden bieg finałowy, w którym ekipa Imperium Siły zwyciężyła z drużyną Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku oraz załogą Hardcrossu. Czwarte miejsce w biegu półfinałowym zajęła Straż Pożarna w Ełku.

Oprócz widowiskowych wyścigów na wodzie, organizatorzy przygotowali także atrakcje na lądzie. Można było skosztować pysznych dań z grilla oraz grochówki. Ponadto uczestnicy wyścigów wraz z rodzinami i znajomymi mogli skorzystać bezpłatnie z parku linowego.

Imprezę na Jeziorze Ełckim po raz ósmy zorganizowało Starostwo Powiatowe w Ełku. Partnerami imprezy byli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku oraz Urząd Miasta Ełku.

Drużynom i kibicom dziękujemy za udział. Do zobaczenia za rok.

Wyniki VIII Wyścigów Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim:

Kategoria mieszana:

1. Imperium Siły (ekipa mieszana)
  2. PWiK Ełk z Gwiazdami
  3. Hardcross (ekipa mieszana)
  4. WSG Ełk

Kategoria męska: