Wspomagamy ekologiczne rozwiązania

Chcesz zmienić sposób ogrzewania węglowego na ekologiczne źródło ciepła? Nic prostszego. Złóż wniosek o udzielenie dotacji celowej z budżetu powiatu ełckiego i czekaj na jego rozpatrzenie.

Dotacje celowe udzielane będą osobom fizycznym, które chcą zmienić istniejący system ogrzewania węglowego na ekologiczny w tym: ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, kocioł na paliwo stałe typu biopaliwo, pompy ciepła. Dofinansowaniu podlegać może również podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Dotacje przeznaczone będą na częściowe pokrycie kosztów związanych z zakupem nowego źródła ciepła oraz częściowe pokrycie kosztów związanych z podłączeniem nieruchomości do sieci ciepłowniczej według następującego podziału:

–       3 000,00 złotych brutto – dla ekologicznych źródeł ciepła,

–       2 500,00 złotych brutto – w przypadku podłączenia nieruchomości zabudowanej,

–       2 000,00 złotych brutto – w przypadku podłączenia samodzielnego lokalu w budynku do sieci ciepłowniczej.

Rozpatrywanie wniosków oraz udzielanie dotacji nastąpi od początku września br.

Regulamin, wniosek oraz wykaz niezbędnych dokumentów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ełku. Szczegółowych informacji na temat możliwości pozyskania dotacji udziela Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ełku, przy ul. Piłsudskiego 4, pokój nr 376, 379, tel. 87/621 83 16, 87/621 83 15.

Opublikowano: 27 czerwca 2017 14:02