Kolejne miejsce spotkań

W miniony piątek odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw w miejscowości Mazurowo na terenie gminy Kalinowo. Inwestycja powstała w ramach projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” współfinansowanego z budżetu powiatu ełckiego.

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Ełku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisanicy oraz samorządu gminy Kalinowo powstał plac zabaw, na którym zamontowane zostały zabawki, w tym m.in. zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawki, bujaki, piramida służąca do wspinania.

Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w tej uroczystości, od dziś rodzice z dziećmi mieszkający w Mazurowie, a także  na terenie całej gminy Kalinowo, będą mogli bawić się oraz wypoczywać w komfortowych i bezpiecznych warunkach. – powiedział w czasie uroczystego otwarcia Marek Chojnowski, starosta ełcki.

Budowa placu zabaw była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tysięcy złotych z budżetu powiatu ełckiego, w ramach projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”. Ponadto środki w kwocie 5 tysięcy złotych przeznaczył na ten cel Urząd Gminy Kalinowo.

Opublikowano: 10 lipca 2017 10:13