Nowe miejsce spotkań w Starych Juchach już otwarte

Uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw odbyło się w ubiegły piątek w Starych Juchach. Inwestycja powstała w ramach projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” współfinansowanego z budżetu powiatu ełckiego.

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Ełku, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gminy Stare Juchy oraz samorządu gminy Stare Juchy powstał plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz zostały zamontowane tablice informacyjne, które mają pomóc turystom w dotarciu do danego obiektu turystycznego.

To już kolejne miejsce spotkań w tej gminie. Mam nadzieję, że ta infrastruktura przyczyni się do zagospodarowania wolnego czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym – zaznaczyła podczas inauguracji Anna Iwaszko, wicestarosta ełcki.

Budowa siłowni zewnętrznej, placu zabaw oraz zamontowanie tablic informacyjnych były możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tysięcy złotych z budżetu powiatu ełckiego, w ramach projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”. Ponadto środki w kwocie 5 tysięcy złotych przeznaczył na ten cel Urząd Gminy Stare Juchy.

Opublikowano: 31 lipca 2017 08:51