Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dzisiaj, w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2017/2018.

W uroczystości oprócz władz powiatu ełckiego na czele ze starostą ełckim Markiem Chojnowskim, udział wzięli m.in. Jego Ekscelencja ksiądz biskup Romuald Kamiński, Wojciech Cybulski, Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu ełckiego, radni powiatu ełckiego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Po ceremonii powitalnej, goście szkoły mieli okazję poznać najróżniejsze talenty najbardziej uzdolnionych uczniów szkoły.

Szkoły ponadgimnazjalne w naszym powiecie gotowe są na wyzwania jakie stawia przed nimi współczesna edukacja. Nowoczesne szkolnictwo jest jednym z priorytetów powiatu ełckiego. Szczególnie ważny jest dla nas rozwój szkolnictwa zawodowego, a coraz doskonalsze pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych już teraz są powodem do dumy - podkreślił podczas swojego wystąpienia Marek Chojnowski, starosta ełcki.

Opublikowano: 04 września 2017 14:05