Wymiana polsko-niemiecka

W ubiegłym tygodniu odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ełku.

Uczniowie „czerwonego” wraz z opiekunami przygotowali wiele atrakcji swoim kolegom i koleżankom z Gymnasium St. Christophorus w Werne. Grupa wybrała się do kina i na kręgle, brała udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018, uczestniczyła w warsztatach plastycznych i zajęciach tanecznych, rozegrała mecz w siatkówkę, a także brała udział w sesji zdjęciowej. Ponadto młodzież uczestniczyła w wycieczce do Świętej Lipki, Gierłoży i Giżycka, a grupa niemiecka dodatkowo w kursie języka polskiego.

Projekt „polsko-niemieckiej wymiany młodzieży” finansowany jest ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), budżetu powiatu ełckiego i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Opublikowano: 11 września 2017 11:58