Zadbajmy o środowisko

 (link otworzy duże zdjęcie)

„Nie ma śmieci - są surowce” to hasło tegorocznej edycji ,,Sprzątanie świata – Polska 2017”, która odbędzie się w dniach 15-17 września br., na terenie całego kraju.

W tym roku organizator akcji, czyli Fundacja Nasza Ziemia, chce zmienić postrzeganie odpadów jako ,,śmieci” i czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, znajdują się wartościowe surowce, które mogą być przetwarzane kilkukrotnie, a nawet bez końca, tak jak ma to miejsce  w przypadku aluminiowych puszek.   

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Od 1994 roku w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy, którym zależy na ochronie środowiska. Prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywna zbiórka i recykling. Wyszukiwane są także, a w miarę możliwości usuwane, dzikie wysypiska. 

Zachęcamy wszystkich do dbania o nasze środowisko, nie tylko w okresie trwania cyklicznych akcji, ale przez cały rok. Więcej informacji na temat akcji ,,Sprzątanie świata – Polska” znajduję się na stronie internetowej.

 

Opublikowano: 13 września 2017 13:45

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 219

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl