Stawiamy na ekologiczne rozwiązania

Do trzech tysięcy złotych dotacji może otrzymać mieszkaniec powiatu ełckiego chcący zmienić ogrzewanie węglowe na ekologiczne źródło ciepła.

Dofinansowanie może być przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów związanych z zakupem nowego źródła ciepła lub podłączeniem nieruchomości do sieci ciepłowniczej według następującego podziału:

1. 3 000,00 złotych brutto – dla ekologicznych źródeł ciepła, w tym ogrzewanie gazowe, elektryczne lub olejowe, kocioł na paliwo stałe typu biopaliwo, pompy ciepła,
  2. 2 500,00 złotych brutto – w przypadku podłączenia nieruchomości zabudowanej budynkiem do sieci ciepłowniczej,
  3. 2 000,00 złotych brutto – w przypadku podłączenia samodzielnego lokalu w budynku do sieci ciepłowniczej.

Wnioskodawcy, którzy chcą ubiegać się o uzyskanie dotacji, powinni złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Regulamin i niezbędna dokumentacja znajdują się na stronie internetowej.

W danym roku budżetowym wnioski będą rozpatrywane według kolejności złożenia oraz w miarę posiadanych środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Wnioski, na które w bieżącym roku nie wystarczy funduszy będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w roku przyszłym.

Szczegółowych informacji dotyczących dofinansowania udziela Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ełku, ul. Piłsudskiego 4, II piętro, pokój 379, 376, tel. 87/621 83 15, 87/621 83 16.

Opublikowano: 25 września 2017 12:23