Europejski Dzień Języków

Już po raz czwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ełku odbył się Europejski Dzień Języków.

Podczas obchodów tego święta w ełckim „czerwonym” odbyły się różne wydarzenia mające na celu jego propagowanie, m.in. zachęcano uczniów do nauki języków obcych i otwarcia się na kulturową różnorodność Europy. Każdy mógł wziąć udział w teście wiedzy o językach. Ponadto przedstawiciele klas pierwszych brali udział w zabawie sprawdzającej wiedzę na temat poszczególnych narodowości oraz ich języków.

Na zakończenie Europejskiego Dnia Języków odbyła się część artystyczna, w czasie której licealiści mogli nie tylko wysłuchać piosenek we wszystkich językach nauczanych w I LO, ale też aktywnie uczestniczyć w śpiewaniu jednej z nich.

Europejski Dzień Języków to coroczne święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Ma ono zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. Jest również okazją do promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków.

Nagrody dla zwycięzców konkursów, podczas Europejskiego Dnia Języków w I Liceum Ogólnokształcącym w Ełku, współfinansowane były z budżetu powiatu ełckiego.

Opublikowano: 27 września 2017 13:43