Wymiana polsko – niemiecka

Pod koniec września uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego wzięli udział w drugim etapie wymiany polsko – niemieckiej współfinansowanej przez Organizację Współpracy Polsko – Niemieckiej Jugendwerk.

W ramach wyjazdu młodzież uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych i grze miejskiej w Bocholt. Uczniowie zapoznali się również z historią miasta oraz wymienili uwagi na temat dziejów Ełku, powiatu ełckiego, regionu oraz lokalnej kultury.

Uczestnicy wymiany odwiedzili także manufakturę czekolady, w której wszystkie słodycze są produkowane bezpośrednio z ziarna kakaowca. Ostatni dzień upłynął na zwiedzaniu Münster, m.in Starego Ratusza z tzw. Salą Pokoju, Bazaru Kupców, kościoła św. Lamberta, pałacu książąt – biskupów oraz dworu rodziny Erbdroste.

Opublikowano: 06 października 2017 09:14