70-lecie „Ekonomiaka”

Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku odbył się w sobotę, 14 października, w Ełckim Centrum Kultury.

Podczas uroczystej gali absolwenci, nauczyciele i zaproszeni goście wspominali dawne czasy, atmosferę panującą w szkole oraz wydarzenia, które na zawsze pozostaną w pamięci. W czasie uroczystości wręczono również „Odznaki dla Przyjaciół Szkoły”. W programie znalazł się również koncert i poczęstunek. Po południu wszyscy udali się do szkoły, aby powspominać czasy nauki i pracy, natomiast wieczorem odbył się uroczysty bal absolwentów.

Początki Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku sięgają 1947 roku, kiedy to powstało Państwowe Gimnazjum Handlowe. Pierwszą siedzibą szkoły był budynek, w którym obecnie mieści się Wyższe Seminarium Duchowne, a od 1972 roku szkoła funkcjonuje przy ul. Sikorskiego. Placówką do tej pory rządziło siedmiu dyrektorów, obecnym jest Kazimierz Czepułkowski, który sprawuje tę funkcję od 1992 roku.

Źródło fot.: Marcin Waszkiewicz

Opublikowano: 16 października 2017 13:59