Święto pracowników socjalnych

Pracownicy socjalni z terenu powiatu ełckiego obchodzili swoje święto.

W czasie obchodów swoje spostrzeżenia na temat zawodu pracownika socjalnego przedstawili Iwona Nowakowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku oraz Roman Wyrwas, dyrektor Szkoły Policealnej w Ełku.

W uroczystościach wzięły udział m.in. lokalne władze samorządowe, na czele ze starostą ełckim Markiem Chojnowskim, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku, Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej oraz miejskiego i gminnych ośrodków pomocy społecznej. Obchody były również okazją do podziękowania pracownikom socjalnym za ich trudną i wymagającą pracę.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam gorące życzenia, wszelkiej pomyślności, poczucia spełnienia i satysfakcji w służbie drugiemu człowiekowi. Dziękuję za Waszą pracę i przekazuję wyrazy uznania oraz wdzięczności za trud jaki wnosicie we wsparcie oraz pomoc osobom potrzebującym, za wyrozumiałość, życzliwość i tolerancję powiedział podczas obchodów Marek Chojnowski, starosta ełcki.

Dzień Pracownika Socjalnego na stałe zagościł w polskim kalendarzu już w 1990 roku.

Opublikowano: 20 listopada 2017 13:53