Stypendium premiera

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się 15 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

W tym roku wyróżniono 156 uczniów ze szkół w województwie warmińsko-mazurskim, które kończą się maturą. Laureaci musieli spełniać przynajmniej jeden warunek - otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

Wyróżnieni stypendyści z powiatu ełckiego:

–     Agata Bielenica – I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ełku,

–     Jakub Chodnicki – Zespół Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku,

–     Krzysztof Andruszkiewicz – Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku,

–     Kamila Gryczkowska – Zespół Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku,

–     Karolina Bielecka – Zespół Szkół nr 6 im M. Rataja w Ełku,

–     Adrian Budziński – Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku.

Podczas uroczystości wybrani stypendyści prezentowali swoje osiągnięcia i mówili o pasjach. Podziękowali również rodzicom, nauczycielom i dyrektorom szkół za trud włożony w edukację, wsparcie i wyrozumiałość.

Serdecznie gratulujemy.

Źródło fot.: www.ko.olsztyn.pl/