ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej świętował jubileusz

Po niedawnym jubileuszu 40-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej przyszedł czas na obchody 5-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej.

Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą przybyli m.in. pracownicy i uczestnicy zajęć w ŚDS, delegacje z zaprzyjaźnionych ośrodków o podobnym profilu z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, dyrektorzy jednostek powiatowych, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Na początku obchodów dzieci i młodzież zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, następnie przyszedł czas na podziękowania i życzenia. Na zakończenie Agnieszka Mazurkiewicz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, zaprosiła wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu dotyczącego placówki.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak ważnej instytucji, w której dzieci i młodzież niepełnosprawna może rozwijać swoje zdolności i pasje. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za trud jaki wkładają w rozwój osób potrzebujących pomocy, a wszystkim uczestnikom zajęć za piękne prace, które możemy tu podziwiać – powiedział w czasie uroczystości Marek Chojnowski, starosta ełcki.

Opublikowano: 30 listopada 2017 13:06