Nowy sposób naboru wniosków

Organizacje pozarządowe, ubiegające się o granty finansowane z budżetu powiatu ełckiego, od przyszłego roku będą aplikować o środki finansowe za pomocą systemu Witkac.pl.

Powiat Ełcki jako czwarty samorząd z województwa warmińsko-mazurskiego uruchomi elektroniczną procedurę naboru wniosków o granty. System niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla jednostek samorządu terytorialnego jak i oferentów.

Jakie plusy daje system Witkac.pl:

• oferenci nie popełniają błędów rachunkowych, a liczba błędów formalnych jest znacząco mniejsza,
  • samorząd może wprowadzać parametry konkursu np.: oczekiwana wartość wkładu własnego (całkowitego/finansowego/osobowego),
  • szybki dostęp i możliwość przeglądania konkursów w każdej fazie,
  • obliczanie całkowitych kosztów w poszczególnych pozycjach,
  • weryfikacja poprawności numeru NIP, REGON, KRS oraz konta bankowego oferenta.

Wyżej wymienione korzyści to tylko niektóre zalety systemu Witkac.pl. Ponadto system zawiera wiele zalet dotyczących ogłaszania konkursów, naboru wniosków, oceny ofert, tworzenia umów, sprawozdawczości, statystyk, komunikacji i archiwizacji dokumentacji.

Szczegóły dotyczące nowego sposobu naboru wniosków grantowych dostępne są w Wydziale Informacji i Cyfryzacji Starostwa Powiatowego w Ełku, przy ul. Piłsudskiego 4, pokój 390, 393, tel. 87/621 83 36, 87/621 83 47.

Opublikowano: 19 grudnia 2017 13:08