Nowa siedziba straży pożarnej

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odbyło się wczoraj, 29 stycznia.

Okazją do świętowania było zakończenie rozbudowy budynków komendy straży pożarnej w Ełku, która rozpoczęła się w 2009 roku. Dzięki inwestycji możliwe będzie przeniesienie siedziby komendy powiatowej do jednej lokalizacji wraz z Jednostką Ratowniczo–Gaśniczą oraz stworzenie pomieszczeń szkoleniowych na potrzeby edukacji strażaków. Uzyskano również pomieszczenia niezbędne do codziennego funkcjonowania komendy.

Podczas uroczystości przekazano sprzęt pożarniczy oraz włączono jednostkę OSP w Pisanicy do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego. Razem z otwarciem nowej siedziby rozpoczęło się także funkcjonowanie sali edukacyjnej OGNIK. Jest to druga taka sala w województwie. Dzięki niej możliwa będzie edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń.

W uroczystości wzięli udział m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, komendanci wojewódzcy i powiatowi oraz starosta ełcki Marek Chojnowski.

Opublikowano: 30 stycznia 2018 14:40