Najpopularniejsi sportowcy w powiecie

Powiat ełcki, jak co roku, wsparł organizację wydarzenia podsumowującego osiągnięcia sportowców z powiatu ełckiego.

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Ełckiego 2017, uwieńczony balem, jest doskonałą okazją do podziękowania sportowcom za pracę i trud włożony w przygotowanie się do zawodów oraz osiągnięte sukcesy. W tym roku najlepszą trójkę sportowców naszego powiatu stworzyli: Oskar Sosnowski z Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, Patryk Gondek zawodnik klubu MKS-u Ełk oraz Łukasz Kolenda, pochodzący z Ełku koszykarz, grający w barwach Trefla Sopot.

Po raz kolejny Zarząd Powiatu Ełckiego ufundował nagrodę specjalną, którą otrzymał drugi w konkursie Patryk Gondek. Zawodnik zaczynał w Mazurze Ełk, później w ekstraklasie zasilił kadrę Jagiellonii Białystok. Następnie grał m.in. w rozgrywkach pierwszoligowych. W tym sezonie, po długich wojażach na różnych stadionach, wrócił do rodzinnego miasta, gdzie zasilił kadrę Mazurskiego Klubu Sportowego Ełk. W imieniu Zarządu Powiatu Ełckiego nagrodę wręczył Marek Chojnowski, starosta ełcki.

Złota dziesiątka plebiscytu:

1. Oskar Sosnowski (karate),
2. Patryk Gondek (piłka nożna),
3. Łukasz Kolenda (koszykówka),
4. Dawid Dobkowski (piłka nożna),
5. Patryk Laskowski (judo),
6. Maja Begicz (karate),
7. Michał Syrowatka (boks),
8. Szymon Gryn (kolarstwo),
9. Weronika Cwalina (wioślarstwo),
10. Maciej Zinówko (karate).

Źródło fot.: www.elk.wm.pl

Opublikowano: 06 lutego 2018 08:47