Wspieramy rozwój komunikacyjny regionu

Zarząd Powiatu Ełckiego odpowiedział na uwagi mieszkańców naszego powiatu i podjął stanowisko dotyczące rozwoju infrastruktury kolejowej w naszym regionie.

Zarząd Powiatu Ełckiego podjął stanowisko w sprawie uwzględnienia potrzeb w zakresie infrastruktury kolejowej towarowej i pasażerskiej oraz zaopiniowania informacji dotyczących projektu pt.: „Prace na linii E 75 na odcinku Białystok-Suwałki-Trakiszki (Granica Państwa), Etap II odcinek Ełk-Trakiszki (Granica Państwa)”. Stanowisko zostało podjęte ze względu na wykluczenie komunikacyjne północno-wschodniej część województwa warmińsko-mazurskiego oraz północnej województwa podlaskiego, które należą do najbardziej zaniedbanej infrastrukturalnie części Polski.

Rozwój społeczno-gospodarczy regionu uzależniony jest od połączeń drogowych i kolejowych, dlatego samorząd powiatu ełckiego poparł budowę linii kolejowej E 75 (Rail Baltica) w opracowywanym przebiegu. Jednocześnie postuluje się potrzebę rozpoczęcia prac koncepcyjnych, planistycznych, studyjnych nad modernizacją linii kolejowej nr 41 na odcinku Ełk-Olecko-Gołdap.

Realizacja powyższej modernizacji przyczyni się do włączenia komunikacyjnego i zmniejszenia przepaści w dostępie do Polski północno-wschodniej. Zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy regionu, a w przyszłości może stać się przyczyną rozwoju współpracy transgranicznej Unii Europejskiej z Rosją.

W załączeniu prezentujemy treść stanowiska.

Opublikowano: 09 lutego 2018 13:41