Zespół Szkół nr 6 z certyfikatem

Certyfikat Szkoła Przyjazna Środowisku otrzymał Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

Wyróżnienie to przyznawane jest szkołom i placówkom aktywnie zaangażowanym w ochronę środowiska, integrującym społeczność szkolną i lokalną wokół inicjatyw na rzecz środowiska przyrodniczego, a także motywującym do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Certyfikat Szkoła Przyjazna Środowisku, z rąk Warmińsko–Mazurskiego Wicekuratora Oświaty Wojciecha Cybulskiego, odebrał Artur Bońkowski, dyrektor szkoły wraz z nauczycielką Alicją Tracichleb-Salik. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele młodzieży: Mateusz Przewódek i Dominik Fiećko. Była to nagroda za ich wzorową postawę i szczególną aktywność podczas realizacji działań ekologicznych.

Otrzymanie ww. certyfikatu było możliwe dzięki współpracy szkoły z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Nadleśnictwem Ełk, Ełckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej w Ełku.

Serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 13 lutego 2018 13:36