Nie ma jak „ekonomiak”

Julianna Andryszczyk z Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku znalazła się w grupie dziesięciu laureatów Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce.

Pod koniec lutego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zostały wręczone tytuły laureatów XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego. Upoważniają one do podjęcia studiów bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunkach: ekonomia, matematyka i ekonomia, finanse i rachunkowość, komunikacja i psychologia w biznesie oraz zarządzanie, prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania ww. uczelni.

W konkursie uczestniczyło 263 uczniów reprezentujących 29 szkół średnich z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.

Na uroczystości wręczenia tytułów obecni byli laureaci poprzednich edycji konkursu, absolwenci ZS nr 5 w Ełku, obecnie studiujący na toruńskiej uczelni: Kamila Leśniewska (V rok), Rafał Zyskowski i Marcin Skowroński (III rok).

Opublikowano: 08 marca 2018 13:18