Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji starosta ełcki Marek Chojnowski składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom pracującym w tych instytucjach na terenie całego powiatu ełckiego.

Bibliotekarze mają szczególne zasługi w zakresie popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. To właśnie oni organizują w szkołach specjalne zajęcia biblioteczne, które ukazują jak ważne miejsce w życiu każdego człowieka powinny zajmować książki.

Obchodzony 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Jak ważnym miejscem w życiu każdej osoby powinna być biblioteka niech świadczą słowa Jana Pawła II - Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy.

Opublikowano: 08 maja 2018 14:24