Wędrowne książki w Ełku

Stowarzyszenie „Plejada” działające przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku, zakupiło około dwustu książek, w tym kilkadziesiąt z dużym drukiem przeznaczonych dla seniorów.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki funduszom pozyskanym zarówno z Powiatu Ełckiego jak i Gminy Miasto Ełk. Pierwszy z nich pt. „Mobilny bibliokufer” zakłada, że  książkami przeznaczone dla młodzieży ełckich szkół średnich będą wędrowały między bibliotekami.

Natomiast w drugim projekcie pn. „Ełk, tu czytam – wędrowne książki” tytuły będą udostępnione ełckim seniorom w kilku punktach naszego miasta: w Klubie Seniora „Senior+” przy ul. Piłsudskiego 8, w kamienicy pozarządowej przy ul. Małeckich 3 podczas spotkań Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Bakałarz” w Ełku oraz w siedzibie Stowarzyszenia „PLEJADA” w bibliotece ZS5 przy ul. Sikorskiego 5 w Ełku.

Wychodząc naprzeciw osobom, które mają problemy z poruszaniem się stowarzyszenie daje możliwość  telefonicznych zgłoszeń zapotrzebowania na dostarczenie książek do domu.  Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 5 przyniosą pod wskazany adres zamówiony tytuł. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel.: 87 6102331 oraz na adres e-mail: biblioteka@zs5.elk.pl

Równolegle młodzież z „ekonomiaka” prowadzi zbiórkę książek, które zostaną dostarczone do ełckich schronisk dla bezdomnych.

Z ofertą książek dla seniorów i młodzieży można zapoznać się również na stronach internetowych: www.bibliotekazs5elk.pl (w zakładce=>>Nowości) oraz: www.facebook.com/ekonomiakczyta.

Opublikowano: 15 maja 2018 13:07