I LO „za pan brat” z matematyką

Bardzo dobre wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku w konkursach matematycznych.

W Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych w Olsztynie czterech uczniów ,,czerwonego” otrzymało indeksy na wydział matematyczno-informatyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Rafał Kulik, Patryk Wiśniewski, Maciej Pogorzelski oraz Patryk Olszewski.

W konkursie organizowanym przez Politechnikę Białostocką pt. „Matematyka Stosowana”, kolejne cztery osoby zdobyły indeksy na dowolny kierunek na uczelni. Są to: Sebastian Czyżewski, Patryk Olszewski, Rafał Kulik i Maciej Pogorzelski.

Kolejnym z konkursów był Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Bardzo dobry wynik uzyskała Maja Piekarska, natomiast wyróżnienia zdobyli: Filip Borsukiewicz, Martyna Rynkowska, Kacper Kulesza, Bartosz Mróz, Rafał Merchelski, Marcin Dadura, Łukasz Kondracki, Aleksandra Orzechowska i Michał Radziewicz.

Dwie osoby: Anna Stachurka i Rafał Kulik zostały wyróżnione w konkursie „Koła Trójkąta” organizowanym przez czasopismo „Świat Matematyki”.

Trzynaście osób otrzymało wyróżnienia w konkursie Maks Matematyczny. Najlepsi z nich to: Jakub Lutyński, Wiktoria Surynt i Sebastian Czyżewski.

Wysokie miejsca w konkursie Alfik Matematyczny zdobyło siedem osób. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Maja Piekarska, Daniel Wroczyński i Szymon Augustynowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 11 czerwca 2018 13:05