Program polsko – niemieckiej wymiany młodzieży

Po raz trzeci grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ełku przebywała z wizytą w St. Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy pt. „Der Berg ruft“, która ukazuje różnorodność gór. Jej twórcy chcieli również przybliżyć zwiedzającym smak zwycięstwa i porażki ludzi wspinających się po szczytach górskich oraz spróbować zrozumieć ich fascynację.

Uczestnicy programu odwiedzili również DASA – Arbeitswelt Ausstellung (Working World Exhibition). Jest to niezwykłe miejsce, w którym zwiedzający mogą zobaczyć, jak przed laty wyglądała praca w wielu zawodach, jakich maszyn używano i jak organizowano pracę. Ponadto można było wypróbować działanie wielu urządzeń, zarówno współczesnych jak też tych używanych przed laty.

Uczniowie mieli okazję wykorzystać umiejętności zdobyte w czasie lekcji języka niemieckiego oraz angielskiego w praktyce. Poza tym była to wspaniała okazja do poznania życia codziennego typowej niemieckiej rodziny. Był to również program pozwalający na zobaczenie interesujących zakątków Zagłębia Ruhry i rozbudzenie w uczniach ciekawości krajem sąsiadów oraz zachęta do nauki języka niemieckiego.

„Program polsko – niemieckiej wymiany młodzieży” finansowany jest ze środków powiatu ełckiego, Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ełk oraz rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Opublikowano: 21 czerwca 2018 10:42