Wędrowne książki

Stowarzyszenie „Plejada” działające przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku, w ramach realizacji grantu „Mobilny bibliokufer” zakupiło 192 książki.

Kufer z nowymi książkami trafił w pierwszej kolejności do czytelników z trzech szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 5 w Ełku, II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, natomiast po wakacjach zawita do kolejnych placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, Zespołu Szkół nr 6 w Ełku, I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku, Szkoły Policealnej w Ełku oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku. Pomysłodawcy projektu czekają również na wszystkie pozostałe chętne biblioteki z terenu powiatu ełckiego.

Wyboru książek do mobilnego kufra z książkami dokonała młodzież oraz bibliotekarze.

Z ofertą książek można zapoznać się na stronie internetowej oraz facebooku.

Pomysłodawcy zachęcają do pisania i przysyłania refleksji/recenzji wypożyczanych książek, które będą publikowane w Internecie i ułatwią wybór kolejnym czytelnikom. Recenzje prosimy przysyłać na adres: biblioteka@zs5.elk.pl

Projekt został dofinansowany z budżetu powiatu ełckiego.

Opublikowano: 09 lipca 2018 10:01