Miejsce spotkań w Nowej Wsi Ełckiej

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie pomostu nad rzeką w Nowej Wsi Ełckiej w Gminie Ełk.

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Ełku, Stowarzyszenia MOST oraz Urzędu Gminy Ełk powstał pomost nad rzeką, który posłuży mieszkańcom i turystom. Kajakarze będą mieli małą przystań, a miejscowi miejsce do odpoczynku i relaksu.

Dodatkowo na plaży przy pomoście stworzono miejsce na ognisko, a niedługo powstanie wiata służąca do integracji mieszkańców i turystów.

To już kolejne miejsce spotkań w tej gminie. Mam nadzieję, że ta infrastruktura przyczyni się do zagospodarowania wolnego czasu zarówno mieszkańców jak i turystów – zaznaczyła podczas inauguracji Anna Iwaszko, wicestarosta ełcki.

Podczas otwarcia zaprezentował się Teatr Katarynka dla dzieci, który przedstawił spektakl o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, po którym poprowadził animacje.

Budowa pomostu wraz miejscem na ognisko i wiatą była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tysięcy złotych z budżetu powiatu ełckiego, w ramach projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”. Ponadto środki w kwocie 5 tysięcy złotych przeznaczył na ten cel Urząd Gminy Ełk.

Opublikowano: 18 lipca 2018 10:25