Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej

Już po raz trzeci odbyła się wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. Grupa z Gymanasium St.Christophorus w Werne an der Lippe przez tydzień przebywała z wizytą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ełku.

Wymiana miała na celu nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy popularnym „czerwonym” a Gymanasium St.Christophorus w Werne. Uczniowie I LO  mieli okazję wykorzystać umiejętności zdobyte podczas lekcji j. niemieckiego, a uczniowie z Niemiec mogli zapoznać się z historią stosunków polsko-niemieckich oraz z naszą kulturą i sztuką.

Projekt wymiany został on sfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Opublikowano: 11 września 2018 11:29