Podsumowaliśmy unijny projekt

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Ełku odbyła się konferencja podsumowująca projekt ,,Od teorii do praktyki - zrównoważne wykorzystanie zasobów dziedzictwa naturalnego w Ełku oraz Birstonas".

Była to również okazja do podsumowania konkursu plastycznego pn. „EKO-POMYSŁ – czyli jak chronić środowisko naturalne”. Najbardziej kreatywni przedszkolacy oraz dzieci i młodzież z ełckich podstawówek zostali nagrodzeni cennymi nagrodami.

Po uroczystości wręczenia nagród nastąpiło podsumowanie wykonania projektu zarówno po naszej jak i litewskiej stronie. Przypomnijmy, że w ramach projektu przebudowany został budynek główny Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku wraz z wymianą źródła ciepła z opalania węglem na pompy ciepła. Strona litewska wyposażona została w sprzęt do uprawiania parkouru, poznawczy plac zabaw dla dzieci oraz pomost obserwacyjny na rzecze Niemen wraz ze specjalistycznymi lunetami. W ramach projektu odbyły się również m.in. akcje oczyszczania fragmentu Jeziora Ełckiego oraz rzeki Niemen.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 4 mln złotych.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do obejrzenia nagrodzonych prac. Wystawa znajduję się w holu głównym Starostwa Powiatowego w Ełku.

Opublikowano: 19 września 2018 12:06