Poszerzamy horyzonty

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku przystąpił do projektu „Podnosimy kompetencje”.

Uczniowie w ramach projektu uczestniczą w szkoleniu  „System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych”.

Celem szkolenia jest przybliżenie i zapoznanie uczniów z podstawowymi pojęciami związanymi z informacją przestrzenną. Treści obejmują nowoczesne technologie pozyskiwania danych oraz funkcjonalność systemów informacji przestrzennej.  W części praktycznej młodzież uczy się programowania i obsługi drona.

Po ukończeniu szkolenia młodzież otrzyma certyfikaty w zakresie stosowania systemów informacji przestrzennej oraz bezzałogowych statków latających.

Opublikowano: 25 września 2018 11:20