Wizyta delegacji z Ukrainy

Delegacja działaczy samorządowych i pozarządowych z Ukrainy gościła w powiecie ełckim.

Na zaproszenie starosty ełckiego Marka Chojnowskiego grupa odwiedziła siedzibę Starostwa Powiatowego w Ełku. W czasie spotkania zaprezentowano doświadczenia związane z transformacją ustrojową w Polsce, w szczególności z reformą samorządową. Gości przede wszystkim zainteresowała współpraca między samorządami w ramach Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin „Stowarzyszenie EGO Kraina Bociana” oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO”.

Swoje doświadczenia w ramach działania w ww. stowarzyszeniach zaprezentowali Marek Chojnowski – Starosta Ełcki, Jarosław Franczuk - Prezes Zarządu LGD „Lider w EGO” oraz Maciej Juchniewicz, główny specjalista ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Urzędzie Miasta w Ełku.

Na zakończenie spotkania uczestnikom spotkania zostały wręczone upominki z logo Powiatu Ełckiego oraz Miasta Ełku.

Opublikowano: 08 października 2018 14:26