XVI Ogólnopolski Konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Magdalena Jeglińska, podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej, została laureatką wojewódzkiej edycji XVI Ogólnopolskiego Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” w kategorii grafika i rysunek.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło „Niepodległa bez barier od morza do Tatr”. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne w postaci kart płatniczych. Podczas uroczystej gali w Olsztynie, nagrody i dyplomy wręczył Janusz Surmacz, Dyrektor Oddziału Warmińsko – Mazurskiego  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Laureatów wybrała komisja konkursowa złożona z olsztyńskich artystów i przedstawiciela Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prace były oceniane w pięciu kategoriach:

-       malarstwo i witraż,

-       grafika i rysunek,

-       tkanina i aplikacja,

-       rzeźba kameralna i płaskorzeźba,

-       fotografia i film.

Nagrodzone prace etapu wojewódzkiego zostały przesłane do Biura Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, gdzie mają szansę na kolejne nagrody w finałowej edycji  XVI Ogólnopolskiego Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 06 listopada 2018 11:57