Ełcki Teatr Tańca oraz Teatr 30 Minut

Lokalizacja: warmińsko-mazurskie, pow. ełcki, gm. Ełk, Ełk, ul. Wojska Polskiego 47

Kategorie: Bunkry, fortyfikacje

Teatr Tańca

Ełcki Teatr Tańca jest grupą prezentującą różnorodne formy tańca: modern, jazz, broadway jazz, modern jazz underground, współczesny, funky jazz oraz stylizację tańca towarzyskiego i charakterystycznego, gdzie taniec jest środkiem do przedstawienia działań teatralnych.

Skład grupy tworzy głównie młodzież szkół średnich i studenci, ale także dorośli i młodzież gimnazjalna.

Teatr 30 Minut powstał we wrześniu 1995 roku. W skład zespołu wchodzi młodzież szkół średnich, pragnąca poznać podstawy pracy teatralnej. Zespół wpisuje się w nurt teatru alternatywnego, stawiając za cel samoświadomość i autoekspresję. Zajęcia służą kształtowaniu wrażliwości na duchowy aspekt ludzkiego istnienia, spełniając przy okazji rolę autoterapii poprzez kontaktowanie i oswajanie z emocjonalną stroną osobowości. Poprzez to próbują wpływać na postrzeganie piękna, uczynić czynnej postawy wobec rzeczywistości, kształtować myślenie, estetykę, poszerzać obraz świata.