Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku

Lokalizacja: warmińsko-mazurskie, pow. ełcki, gm. Ełk, Ełk, ul. Armii Krajowej 17B

Kategorie: Inne

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku obecnie ciągle się rozwija, wychodząc naprzeciw potrzebom czytelniczym mieszkańców miasta i okolic. Od kilku lat aktywnie uczestniczy w procesie unowocześniania wszystkich dziedzin życia społecznego. Istniejemy w społeczeństwie, w którym następuje gwałtowny wzrost informacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników biblioteka przestaje być jedynie miejscem, w którym wypożycza się książki a staje się instytucją kulturalną, promującą nie tylko literaturę i czytelnictwo, ale i kulturę.

Biblioteka wydaje również periodyk „Kurier Ełcki”, w którym nie tylko promuje miasto i przypomina jego historię , ale odnosi się do spraw społeczno – kulturalnych. Wydawnictwo to przyczynia się również do promocji i popularyzacji kultury żywego słowa.