Trwa realizacja projektu pn. „Połączenie dróg rowerowych i wodnych na obszarach dziedzictwa naturalnego.

W dniu 17 czerwca 2019 r. została podpisana umowa z wykonawcą na budowę szlaku turystycznego „Bunelka”. Prace budowlane ruszą w pierwszym tygodniu lipca i potrwają do września 2019 r.

Ponadto w ramach projektu w okresie jesiennym br. zaplanowano rajd rowerowy na nowo wybudowanym szlaku w Powiecie Ełckim, w których uczestniczyć będzie delegacja z Miasta Birstonas. Projekt obejmuje regiony transgraniczne Litwy i Polski inwestujące w zasoby dziedzictwa naturalnego w celu stworzenia infrastruktury dla nowej atrakcji turystycznej, jak i zmiany nawyków lokalnych mieszkańców. Projekt promuje korzystanie z roweru jako lokalnego lub codziennego transportu, rozwój rozwiązań promocji turystyki i wymianę doświadczeń między instytucjami partnerów projektu.

Cel projektu - rozwój regionów transgranicznych poprzez efektywne i bardziej zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa naturalnego, tworzenie ekologicznych tras, rozwiązań komunikacyjnych i połączeń między nimi. 

Początek projektu 1.04.2019 r., koniec 31.03.2021 r. 

Wartość projektu ogółem 916 022,98  euro, dofinansowanie UE 778 619,52  euro

Projekt realizowany przez:  Powiat Ełcki, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk – reprezentujące Skarb Państwa i Administrację Bištonas. 

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl