Wpływ czytelnictwa na tożsamość

 (link otworzy duże zdjęcie)

Międzynarodowa konferencja naukowa „Rola czytelnictwa w kształtowaniu tożsamości narodowej” odbyła się w poniedziałek, 6 listopada 2017 r., w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele uczelni wyższych działających na terenie Ełku, nauczyciele szkół polskich z Grodna i Lidy, dyrektorzy i nauczyciele z powiatu ełckiego, przedstawiciele ełckich organizacji i stowarzyszeń oraz przedstawiciele samorządów. Oficjalnego otwarcia dokonała Anna Iwaszko, wicestarosta ełcki.

Podczas konferencji poruszone zostały m.in. kwestie czytelnictwa w społeczności polskiej w Lidzie w oparciu o doświadczenia biblioteki w Domu Polskim oraz wykorzystanie mediów elektronicznych w propagowaniu czytelnictwa. Uczestnicy konferencji zapoznali się również z przykładami współpracy z uczelniami białoruskimi oraz działalnością jednego z ełckich stowarzyszeń w zakresie rozwoju czytelnictwa.

Spotkanie podsumował dyrektor MODN Michał Jodko, który przypomniał dotychczasową współpracę ośrodka z nauczycielami z Lidy i Grodna oraz nakreślił perspektywy dalszej działalności w tym zakresie.

 

Opublikowano: 09 listopada 2017 14:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 276

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl