Rywalizowali o miano najlepszych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pod hasłem „Ełckie Ergowiosła 2018” odbyły się mistrzostwa szkół z terenu powiatu ełckiego na ergometrze wioślarskim. 

Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Mimo iż ergometry wioślarskie to bardzo wymagające urządzenia, w dalszym ciągu do zawodów zgłasza się duża liczba chętnych. Oprócz rywalizacji indywidualnej odbyły się również zawody drużynowe.

Lista zwycięzców mistrzostw szkół z terenu powiatu ełckiego na ergometrze wioślarskim:

SZKOŁY PODSTAWOWE 

DZIEWCZYNY (INDYWIDUALNIE) – 500 m

- I miejsce Maria Żukowska - 1:42,9

- II miejsce Weronika Szymańska - 1:45,1

- III miejsce Weronika Choruży - 1:58,9

DZIEWCZYNY (DRUŻYNOWO) – 4 x 500 m

- I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku -7:51,2

- II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku - 8:09,2

- III miejsce Zespól Szkół Samorządowych  w Woszczelach - 8:19,7

CHŁOPCY (INDYWIDUALNIE) – 500 m

- I miejsce Krzysztof Przybysz - 1:42,0

- II miejsce Kacper Romatowski - 1:43,3

- III miejsce Maciej Kacperski - 1:43,5

CHŁOPCY (DRUŻYNOWO) 4 x 500 m

- I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku -7:04,4

- II miejsce Zespół Szkół Samorządowych w Chechłach (pierwszy zespół) -7:28,6

- III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku-7:35,3

GIMNAZJA

DZIEWCZYNY (INDYWIDUALNIE) – 500 m

- I miejsce Wiktoria Ekstowicz - 1:45,1

- II miejsce Aleksandra Kosiorek -1:47,2

- III miejsce Kalina Perczak - 1:47,7

DZIEWCZYNY (DRUŻYNOWO) – 4 x 500 m

- I miejsce Gimnazjum nr 3 w Ełku - 7:35,9

- II miejsce Gimnazjum nr 4 w Ełku - 7:38,5

- III miejsce Gimnazjum nr 1 w Ełku - 7:42,6

CHŁOPCY (INDYWIDUALNIE) – 500 m

- I miejsce Dawid Seroka - 1:30,1

- II miejsce Stanisław Obara - 1:33,2

- III miejsce Rafał Redlin - 1:33,4

CHŁOPCY (DRUŻYNOWO) 4 x 500 m

- I miejsce Gimnazjum nr 4 w Ełku - 6:12,1

- II miejsce Gimnazjum nr 1 w Ełku - 6:35,8

- III miejsce Zespół Szkół Sportowych w Ełku - 6:42,6

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

DZIEWCZYNY (INDYWIDUALNIE) – 500 m

- I miejsce Klaudia Pankratiew - 1:41,4

- II miejsce Martyna Jurewicz - 1:43,3

- III miejsce Karolina Pawełkowska - 1:48,2

DZIEWCZYNY (DRUŻYNOWO) – 4 x 500 m

- I miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Ełku - 7:24,1

- II miejsce Zespół Szkół nr 2 w Ełku - 7:52,1

- III miejsce Zespół Szkół nr 5 w Ełku - 7:53,6

CHŁOPCY (INDYWIDUALNIE) – 500 m

- I miejsce Szymon Piekarski - 1:24,7

- II miejsce Jakub Zalewski - 1:27,1

- III miejsce Rafał Ruszczyk - 1:29,2

CHŁOPCY (DRUŻYNOWO) 4 x 500 m

- I miejsce Zespół Szkół nr 5 w Ełku - 6:07,5

- II miejsce Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku - 6:08,9

- III miejsce Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku - 6:26,1


„Ełckie Ergowiosła 2018” były dofinansowane z budżetu powiatu ełckiego.

Opublikowano: 14 marca 2018 07:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 299

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl