„wiolonczELKa 2018”

VII Ogólnopolskie Spotkania Młodych Wiolonczelistów „wiolonczELKa 2018” rozpoczną się w sobotę, 7 kwietnia, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Swój udział zgłosiło prawie 100 młodych adeptów sztuki wiolonczelowej z 25 placówek z  całej Polski.

W jury przesłuchań zasiądą wybitni polscy wiolonczeliści m.in.: prof. Andrzej Zieliński z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz prof. Krzysztof Sperski z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Do rywalizacji o miano najlepszych przystąpią soliści i zespoły. Ełcką szkołę muzyczną reprezentować będzie aż pięcioro uczniów z klasy wiolonczeli Moniki Łukawskiej. W kategorii zespołów  wystąpią duet - Joanna Filipkowska i Aleksandra Żmijewska oraz trio - Maja Piekarska, Gabriela Jadeszko i Zuzanna Fromm.  W kategoriach solistów zaprezentują się Aleksandra Żmijewska, Joanna Filipkowska, Zuzanna Fromm, Maja Piekarska.

Organizatorem Spotkań jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku oraz Mazurskie Stowarzyszenie Muzyczne CAMERATA. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z budżetu powiatu ełckiego.

Opublikowano: 03 kwietnia 2018 11:44