Podsumowanie „wiolonczELKi 2018”

W miniony weekend odbyło się dwudniowe święto wiolonczeli w Ełku.

W VII Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów wzięło udział ponad 80-sięciu młodych adeptów sztuki wiolonczelowej, m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Gdyni, Zielonej Góry, Olsztyna, Białegostoku i z Ełku. Ełcką szkołę muzyczną reprezentowało sześcioro uczniów i wszyscy znaleźli się w gronie laureatów.

Wyniki reprezentacji ełckiej szkoły muzycznej:

-        Aleksandra Żmijewska – wyróżnienie w kategorii II

-        Joanna Filipkowska – II miejsce w kategorii III

-        Zuzanna Fromm – I miejsce w kategorii V

-        Maja Piekarska – III miejsce w kategorii VI

-        Duet: Joanna Filipkowska, Aleksandra Żmijewska – I miejsce w kategorii IV

-        Trio: Zuzanna Fromm, Maja Piekarska, Gabriela Jadeszko – I miejsce w kategorii VII

Ogólna klasyfikacja dostępna jest na stronie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku.

Przedsięwzięcie było współfinansowane z budżetu powiatu ełckiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 12 kwietnia 2018 14:07