27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), wyspecjalizowanej agendy ONZ, obchodzony jest od 27 września 1979 roku.  Coroczne święto służy kształtowaniu świadomości społecznej dotyczącej znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, stwarza okazję do wymiany poglądów na temat zadań i problemów stojących przed turystyką w kontekście jej wpływu na sferę kultury, polityki i gospodarki.

W Polsce obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane od kilkunastu lat we współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, są okazją do podkreślenia silnej pozycji Polski, jako atrakcyjnego kierunku turystycznego oraz ważnego działu gospodarki wnoszącego ponad sześcioprocentowy wkład do narodowym PKB.

Tegoroczna przewodnia tematyka Światowego Dnia Turystyki zawarta została w haśle „Znaczenie technologii cyfrowych w rozwoju turystyki”, nawiązującego do głównego trendu decydującego o dynamice rozwoju współczesnej światowej gospodarki.

źródło: www.pot.gov.pl

Z okazji Światowego Dnia Turystyki

przypadającego 27 września,

składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym

w rozwój turystki w Powiecie Ełckim.

Dziękuję za podejmowane przedsięwzięcia służące rozwojowi turystyki

na terenie naszego powiatu.

Życzę wytrwałości, niekończącej się pasji, zadowolonych turystów, dobrej pogody, radości i nader wszystko zdrowia.

Starosta Ełcki

Marek Chojnowski