Podopieczni ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej na międzynarodowym festiwalu

Trzysta pięćdziesiąt osób z niepełnosprawnościami, w tym uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej, wzięło udział w XVI Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych.

Podopieczni ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej zaprezentowali na scenie spektakl „Dziewczynka z zapałkami”. Oprócz występów scenicznych uczestnicy wzięli udział w licznych warsztatach artystycznych, zajęciach muzyczno – rytmicznych, rekreacyjno – sportowych i choreoterapii.

Łącznie w festiwalu wystąpiło 36 zespołów reprezentujących 8 krajów: Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Gruzję, Litwę, Macedonię, Polskę, Republikę Południowej Afryki i Ukrainę.

Wyjazd podopiecznych był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu powiatu ełckiego.

Opublikowano: 05 października 2018 12:35