W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku odbyło się dziś, w gabinecie starosty ełckiego Marka Chojnowskiego.

Starosta ełcki Marek Chojnowski wraz z Anną Iwaszko, wicestarostą ełckim oraz Bożenną Puławską, etatowym członkiem zarządu przekazali odblaski Komendantowi Powiatowemu Policji w Ełku insp. Pawłowi Szyperkowi. Będą one wykorzystywane w czasie działań profilaktycznych pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach których przeprowadzone będą spotkania z uczniami szkół podstawowych powiatu ełckiego, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Ponadto komenda planuje przeprowadzenie zajęć w ramach działań pn. „Bezpieczny Senior”, w czasie których chce wyposażyć osoby starsze w elementy odblaskowe.

Mam nadzieję, że przekazane odblaski wpłyną w sposób znaczny na poprawę bezpieczeństwa osób zamieszkujących nasz powiat. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w szczególności dzieci i osoby starsze należą do grupy osób najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo – zaznaczył podczas spotkania starosta ełcki Marek Chojnowski. 

 

Opublikowano: 19 października 2018 10:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 207

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl